کاملترین فایل(دانلود تحقیق درباره ارائه مدل ارزيابي فني ـ اقتصادي احداث و بهره‌برداري از آزادراه‌ها و بزرگراه ها)

تعداد صفحات:24 نوع فایل: word (قابل ویرایش) لینک دانلود پایین صفحه چكيده انتخاب بهينه مسيرهاي مختلف راهي به ويژه آزادراهها و بزرگراهها كه به عنوان شريانهاي اصلي از ديدگاه كارشناسان نگريسته ميشوند و علاوه بر اين هزينه هاي هنگفت ناشي از ساخت پروژههاي ردانلود تحقیق درباره ارائه مدل ارزيابي فني ـ اقتصادي احداث و بهره‌برداري از آزادراه‌ها و بزرگراه ها|967468|uq|دانلود تحقیق,مقاله ارائه مدل ارزیابی فنی ـ اقتصادی احداث و بهره‌برداری از آزادراه‌ها و بزرگراه ها,مقاله عمران
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان دانلود تحقیق درباره ارائه مدل ارزيابي فني ـ اقتصادي احداث و بهره‌برداري از آزادراه‌ها و بزرگراه هاآماده دریافت می باشد .

تعداد صفحات:24

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

چكيده

انتخاب بهينه مسيرهاي مختلف راهي به ويژه آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها كه به عنوان شريانهاي اصلي از ديدگاه كارشناسان نگريسته مي‌شوند و علاوه بر اين هزينه‌ هاي هنگفت ناشي از ساخت پروژه‌هاي راهسازي، اين سؤال پراهميت را كه كدام يك از گزينه‌هاي آزادراه و يا بزرگراه سازي اقتصادي ترند، مطرح مي‌كنند. در اين مقاله به صورت نظري الگويي را اجزاي مربوط به زمان سفر، تصادفات، عوارض و مصرف سوخت ارائه خواهد شد. منافع حاصل از احداث و بهره‌برداري از اين دو گزينه (آزاد راه و بزرگراه) به صورت جداگانه در مقايسه با جاده دوخط سنجيده مي‌شوند و سپس نتايج به دست آمده از تحليل منفعت به هزينه (CBA)، بهترين گزينه را از نظر اقتصادي تعيين كنيد. براي نيل به اين هدف، الگوي فوق به كمك نرم افزار اكسل (Excel) تهيه گرديده است كه خروجي‌هاي آن در قالب يك مثال موردي به طور خلاصه ارائه خواهند شد. بررسي تأخير در زمان ساخت پروژه‌ها، تغييرات ساليانه رشد ترافيك، تفاوت در هزينه‌هاي ساخت و مدت اجراي پروژه و نقش آن در اقتصادي بودن طرح از جمله ويژگي‌هاي اين الگوست.

واژه‌هاي كليدي: تحليل سود به هزينه، آزادراه، بزرگراه، توابع هزينه، ارزيابي فني ـ اقتصادي

  • مقدمه
  • شبكه هاي حمل و نقل، به ويژه حمل و نقل جاده‌اي اتصال دهنده مراكز مختلف بوده و عامل مهم توسعه، تجارت و ارتباط بين كشورهاي منطقه و جهان مي‌باشند. يك شبكه حمل و نقل جاده‌اي كارآمد مي‌بايد از مزاياي چون ارزاني، رواني، سرعت، امكان رسيدن به موقع و همخواني با توسعه پايدار برخوردار باشد. گزينه نهايي با توجه به شرايط زمين، توپوگرافي، محدوديت‌هاي ترافيكي و زيست محيطي انتخاب مي‌شود. در صورتي كه بتوان ارزش پولي هزينه هاي مربوط به يك گزينه را تعيين كرد، معيار اصلي در انتخاب آن گزينه مي‌تواند اقتصادي بودن باشد. رشد ترافيك هميشه عامل مهمي در ارتقاء كيفيت راهها بوده است. بهبود كيفيت راهها به ويژه راههاي اصلي دو خطه به دو صورت امكان‌پذير است. در حالت اول توسعه راه اصلي موجود به صورت دو سواره‌رو (جدا كردن خطوط رفت و برگشت) در محورهاي شرياني خاص و حالت دوم حفظ راه موجود با شرايط فعلي آن و احداث يك آزادراه جديد حداقل چهارخطه است. اين مقاله بر آن است تا الگويي براي انتخاب بهينه يكي از حالت هاي ذكر شده فوق مبني بر مشخصات فني و اقتصادي ارائه كند.    مطالب دیگر:
    📝دانلود پاورپوینت دفتر توسعه فناوری سلامت📝دانلود پاورپوینت دستورالعمل مراقبت مننژيت و نحوه گزارش دهي📝دانلود پاورپوینت دستگاه tms📝دانلود پاورپوینت درنگی در اشعار قیصر امین پور📝دانلود پاورپوینت دايره تجسس📝خرید و دانلود کتاب من گوساله‌ ام اثر بزرگمهر حسين پور pdf📝دانلود پاورپوینت دام اجـــرا📝دانلود پاورپوینت داروهای خواب آور-آرام بخش📝دانلود پاورپوینت خصوصی سازی در ورزش ایران📝دانلود پاورپوینت حضرت محمد ( ص ) و يهوديان📝دانلود پاورپوینت حسابداري داراييهاي نامشهود(استانداردهای حسابداري )📝دانلود پاورپوینت حركات بنيادي📝دانلود پاورپوینت حادثه غدیر و فلسفه آن📝دانلود پاورپوینت جنسیت و قیزیولوژی جنسیت📝مشخصات و قیمت و خرید و دانلود کتاب سمفوني مردگان اثر عباس معروفي این رمان در سال 2001 برنده‌ی جایزه‌ی سال بنیاد ادبی فلسفی «سور کامپ» شده است pdf📝دانلود پاورپوینت سيستم شناسايي و رديابي کشتيها از راه دور📝دانلود پاورپوینت سیر تحولات نگرش به موضوع نگهداری و تعمیرات📝دانلود پاورپوینت سیگنال ها و سیستم ها📝دانلود پاورپوینت سمینار پول و بانکداری📝دانلود پاورپوینت سمپاشها📝دانلود پاورپوینت سری فوریه سیستم های زمان پیوسته و زمان گسسته📝دانلود پاورپوینت سازگاری های سلولی📝دانلود پاورپوینت ساختمان و عمل دستگاه عضلانی بدن📝دانلود پاورپوینت ساختار دولت و ساختار اجرائي آن در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران📝دانلود پاورپوینت ساخت قطعات حافظه دار NiTi به روش متالورژی پودر جهت کاربردهای پزشکی